021-22352127

آموزش الگوی دکلته

1398/3/21

آموزش دکلته

در این مقاله یک ویدئوی آموزشی برای شما عزیزان تهیه کرده ایم.

این ویدئو مربوط به آموزش الگوی دکلته است و مربوط به اولین جلسه از دوره لباس شب و عروس می باشد که در آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص و توسط خانم رییسی ارائه شده است.

الگوی پایه دکلته

برای شروع ابتدا باید الگوی پایه دکلته را رسم کنید. این آموزش در دوره های آموزش خیاطی که در آموزشگاه متخصص ارائه می شود به هنرجویان عزیز آموزش داده می شود.

یقه دکلته

همچنین نیاز است که یقه دکلته را هم به اندازه ای که مورد نظر است باز کنید. یعنی بازی یقه دکلته را هم بر روی الگوی پایه اعمال نمایید. ممکن است مقاله آموزش دوخت لباس شب در این مورد بتواند به شما کمک کند.

حلقه آستین دکلته

در طراحی الگوی دکلته لازم است که حلقه آستین دکلته را نیز مد نظر قرار دهید. معمولا از کف حلقه آستین به اندازه 2 سانتی متر بالا می رویم.

ساسون دکلته

در آموزش الگوی دکلته تاکید بر استفاده درست و به اندازه از ساسون ها است. با استفاده از ساسون هایی که در سرشانه، ساسون کمر در الگوی پشت، ساسون کمر در الگوی جلو، و ساسون های ماهیچه ای می توانیم حالت بسیار زیبایی را به دکلته بدهیم.

همین نکات ریز و جزئیات هستند که می توانند در نهایت کار شما را تبدیل به یک دکلته زیبا و استثنایی کنند و یا از زیبایی آن کم کنند.

الگوی دکلته کرستی

در الگوی دکلته های کرستی باید دو نکته را رعایت کنیم. 

اول این که در این نوع دکلته ها مقدار باز بودن یقه اهمیت دارد. یقه باید تا خط سینه باز باشد. اگر یقه تا این حد باز نباشد طراحی آن به صورت دلخواه در نخواهد آمد.

دومین نکته این است که بلندی قوس روی سینه به نحوی اندازه گیری می شود که نهایتا کاپ دکلته حالت هلالی داشته و به صورت نوک تیز طراحی شود.

 

در این ویدئو مشاهده می کنیم که مهمترین نکته در طراحی الگوی دکلته این است که چگونه اندازه گذاری های محل های قوس و تو رفتگی دکلته را انجام دهیم.

مدرس: خانم رییسی

 

 

 

 

 

نام نویسنده آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص