021-22352127

آموزش دوخت دامن لنگی

1398/4/13

دوخت دامن لنگی

وبسایت آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص در این مطلب به شما همراهان دوخت دامن لنگی بسیار زیبا را آموزش می دهد.

برای این منظور ویدئویی که در ادامه مطلب آمده را ملاحظه کنید و مراحل را با دقت دنبال کنید.

این آموزش برای هنرجویانی مناسب است که دوره نازک دوز آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص را گذرانده باشند. به این دلیل که برای دوخت چنین دامنی آشنایی با اصول اندازه گیری، برش و دوخت مورد نیاز است.

مراحل دوخت دامن لنگی

مرحله اول: اندازه گیری و برش پارچه

قبل از هر چیز باید اندازه کمر و قد را به دست آورید و بر اساس این اندازه ها برش پارچه را انجام دهید. برای شروع کار به یک پارچه در ابعاد مستطیل نیاز داریم. جزئیات بیشتر در ویدئو قابل مشاهده است.

مرحله دوم: برش نیم دایره

مرحله بعدی در دوخت دامن لنگی ایجاد یک برش نیم دایره در بالای پارچه است. سپس باید لبه های این محل برش روی هم قرار گیرند و توسط چرخ خیاطی دوخته شوند.

مرحله سوم: دوخت لبه های پارچه

و اما در ادامه دوخت دامن لنگی باید دور تا دور لبه های پارچه ای که برش زده ایم را به وسیله چرخ خیاطی بدوزیم. هنرجویان عزیز می دانند که در هنگام اندازه گیری و برش پارچه باید اندازه لبه ها را محاسبه کنیم و در کارمان مد نظر قرار دهیم.

مرحله چهارم: دوخت بندهای دامن

مرحله بعدی این است که بندهای دامن لنگی را تهیه کنیم. این کار برای بسیاری از خیاط ها مثل یک تفریح است. باریکه های پارچه را به اندازه ای که خودتان تمایل دارید تهیه کنید و آنها را به صورتی که در ویدئو می بینید از طرف پشت پارچه بدوزید و بعد هم پشت و رو کنید.

برای این کار به 4 بند نیاز داریم. سپس هر کدام از بندها را مانند تصاویر ویدئو در محل مناسب بدوزید.

مراحل دوخت دامن لنگی در اینجا به اتمام می رسد.

نکته بعدی این است که این دامن زیبا را چطور باید به تن کنیم. لطفا قسمت آخر ویدئو را با دقت نگاه کنید و در صورت نیاز، سوالات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

 

نام نویسنده آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص