021-22352127

آموزش دوخت پیراهن زنانه

1398/5/3

در این ویدئو به شما آموزش دوخت پیراهن زنانه زیبا و در عین حال شاده را ارائه می دهیم. لطفا این ویدئو را با دقت ببینید و در صورتی که در مورد دوخت پیراهن سوالی داشتید با آموزشگاه خیاطی متخصص تماس بگیرد. مربیان ما حتما به شما کمک می کنند.

طراحی الگوی پیراهن زنانه

در آموزش دوخت پیراهن زنانه اولین مرحله  این است که الگوی پیراهن را روی پارچه ترسیم کنیم. می دانیم که یکی از روش های متداول برای طراحی الگوی لباس این است که از یکی از لباس های خودمان استفاده کنیم. مانند تصاویر این ویدئو می توانید به راحتی الگوی پیراهن را بر روی پارچه خودتان رسم کنید.

مانند همیشه به خاطر داشته باشید که به اندازه یک دوم اینچ (تقریبا 2 سانتی متر) از دور تا دور الگو برای فضای دوخت خالی کنید.

برش الگوی پیراهن زنانه

در این مرحله از آموزش دوخت پیراهن زنانه محدوده های الگوی پیراهن مشخص شده است. بنابراین می توانیم برش را انجام دهیم. می توانید از این پارچه برش خورده به عنوان جلوی پیراهن استفاده کنید و یک تکه دیگر هم مانند آن برش بزنید.

تمام مراحلی که تا اینجا بیان شد را برای طراحی الگو و همچنین برش قسمت های پایین پیراهن انجام دهید. بعد از برش پارچه آن را از وسط تا کنید تا مطمئن شوید که پارچه را به صورت متقارن برش زده اید.

دوخت پیراهن زنانه

در این مرحله از آموزش دوخت پیراهن زنانه نوبت می رسد به این که پارچه های برش خورده را توسط چرخ خیاطی به هم بدوزیم. به یاد داریم که چه اندازه از لبه های الگو را به عنوان فضای دوخت در نظر گرفته ایم.

دوخت پیراهن ابتدا از شانه ها آغاز می شود. یعنی شانه های تکه پشت پیراهن و دو تکه جلوی پیراهن را به هم می دوزیم.

سپس نوبت می رسد به دوخت درز دو طرف پیراهن. از زیر بغل ها شروع به دوختن می کنیم تا برسیم به پایین پیراهن.

مطابق با ویدئویی که ملاحظه می کنید آموزش دوخت پیراهن زنانه ادامه پیدا می کند با اتصال دو قسمت بالا و پایین پیراهن به همدیگر. برای این منظور هم لازم است دقت کنید که سمت پشت و روی پارچه را درست در نظر گرفته باشید.

دوخت دو آستین پیراهن

در این مرحله از آموزش دوخت پیراهن زنانه مانند تصاویری که در ویدئو مشخص است، برش آستین ها را انجام میدهیم. پارچه را مطابق تصویر تا کرده و در محل حلقه آستین قرار می دهیم و با در نظر گرفتن لبه درز دوخت آن را برش می زنیم.

سپس آستین ها را با در نظر گرفتن پشت و روی پارچه، توسط سوزن به محل حلقه آستین وصل می کنیم.

با استفاده از چرخ خیاطی و با دقت و ظرافت زیاد آستین ها را به محل حلقه آستین می دوزیم. با پیش رفتن دوخت چرخ خیاطی سوزن ها را یکی یکی جدا می کنیم. این روش به ما کمک می کند که آستین و حلقه آستین دقیقا با هم پیش به انتها برسند و در دوخت ما چین ایجاد نشود.

دوخت انتها و دور یقه پیراهن

دور تا دور قسمت انتهای پیراهن را به سمت داخل تا کرده و می دوزیم.

 در مورد یقه پیراهن هم همین کار را انجام میدهیم. در این مرحله دقت کنید که تا کردن لبه ها به سمت داخل را تا حد امکان با ظرافت انجام دهید.

به شما تبریک می گویم. پیراهن زیبایتان آماده است. امیدواریم که از این آموزش بهترین استفاده را ببرید.

 

 

 

 

 

می توانید ویدئوی آموزش دوخت پیراهن زنانه را از اینجا دانلود کنید:

 

 

 

 

نام نویسنده آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص