021-22352127

الگوی دوخت ژاکت زیبا و ساده

1397/11/21

الگوی دوخت ژاکت زیبا و ساده

در این مقاله قصد داریم علاوه بر ارائه الگوی دوخت ژاکت ساده و زیبا، برخی از مهمترین و اساسی ترین اصول دوخت و دوز که در تهیه این لباس زیبا نیز به آنها نیاز دارید را خدمت شما هنرجویان عزیز توضیح دهیم.

الگوی دوخت ژاکت زیبا و ساده

جنس و رنگ پارچه ژاکت

پیش از آغاز به کار، لازم است پارچه ای با جنس، طرح و همچنین رنگ آمیزی مناسب جهت دوخت ژاکت انتخاب نمایید.
بهتر است پارچه مناسب برای دوخت ژاکت، یک پارچه نسبتا ضخیم باشد. همچنین در نظر داشته باشید که تراکم این پارچه نیز باید در حدی باشد که در مقابل نفوذ باد نیز مقاومت خوبی را نشان دهد. از طرف دیگر به قابلیت شستشوی پارچه، امکان آب رفتن آن بعد از اولین شستشو و همچنین ثبات رنگ آن نیز توجه داشته باشید. گاهی بهتر است پیش از برش و دوخت، پارچه را یک بار شستشو دهید تا از بابت آب رفتن پارچه مطمئن شوید. به شما توصیه می کنیم تنها به صحبت های فروشندگان پارچه ها اکتفا نکنید. چرا که آنها به احتمال زیاد تجربه ای در امر دوخت و دوز ندارند.

به منظور انتخاب رنگ مناسب، مطالعه مقاله انتخاب رنگ لباس متناسب با فصل می تواند در این مرحله از کار راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشد. چرا که این ژاکت متناسب برای استفاده در فصل بهار می باشد و بهتر از از رنگ هایی که در این فصل توصیه می شود استفاده نمایید.

تهیه الگوی دوخت ژاکت

پس از تهیه پارچه دلخواهتان، نوبت به تهیه الگوی ژاکت می رسد. می توانید این الگو را از آدرس زیر تهیه کنید و سپس از آن پرینت تهیه کنید.

 

دانلود الگوی دوخت ژاکت ساده و زیبا

 

دقت کنید، برای این که نسبت اندازه های پرینت دقیق باشد، پرینتر را در حالت actual size قرار دهید و آن را در حالت fit to the page تنظیم نکنید.

بعد از چاپ الگو، قست های اضافی صفحات را جدا کنید و مطابق با الگوی صفحه اول آنها را کنار هم گذاشته و به هم بچسبانید. سپس مطابق با آنچه در کلاس های نازک دوزی آموختید، اندازه بدن خود را تهیه کرده و با الگو مطابقت دهید. با این کار می توانید سایز مناسب خود را بر روی الگوی ژاکت پیدا کرده و سپس شروع به پیاده کردن آن روی پارچه نموده و برش را آغاز نمایید.

در تمام این مراحل به جهت تعیین شده برش بر روی الگو دقت کنید. این جهت با یک پیکان بر روی الگو مشخص است که مطابق با طول پارچه می باشد. معمولا پارچه ها در جهت طول استحکام بیشتری دارند. همانطور که مربیان آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص همواره در کلاس های آموزشی تاکید می کنند، تفاوت یک خیاط حرفه ای با سایر خیاط ها، دقتی است که حرفه ای ها در جزئیات کار خود اعمال می کنند که از آن جمله انتخاب پارچه مناسب، اندازه گیری صحیح و همچنین انتخاب جهت مناسب پارچه است.

بعد از پیاده سازی الگوی دوخت ژاکت بر روی پارچه و برش آن، تمام مهارت هایی که در دوره های نازک دوز و ضخیم دوز خدمت شما آموزش داده شد، به شما کمک می کنند تا بتوانید دوخت این ژاکت را با دقت و کیفیت بالا و طی مدت زمان مناسبی به اتمام برسانید.

در صورت نیاز به راهنمایی با آموزشگاه متخصص تماس بگیرید.

نام نویسنده آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص