021-22352127

انتخاب رنگ لباس متناسب با فصل

1397/8/16

انتخاب رنگ لباس متناسب با فصل در کنار جنس پارچه و دوخت لباس تاثیر بسزایی را در ظاهر و خوش پوشی فرد دارد. در عین حال باید به ست کردن رنگ ها توجه داشته باشیم و در نظر بگیریم که استفاده از رنگ های متضاد برای پیراهن، شلوار و همچنین کفش ها جذاب ترین ظاهر را به ما هدیه می دهند.

رنگ‌های مناسب فصل بهار

فصل بهار نوید دهنده تجدد و تولدی دوباره است. گرم شدن آب و هوا رنگ سبز را به طبیعت هدیه می دهد و رنگ های گل های رنگارنگ را به فضای خارج از منزل اضافه می کند. بهتر است که از رنگ های روشن و شاد برای انتخاب رنگ لباس متناسب با فصل بهار استفاده کنیم.  مثلا مانتوهای نخی با رنگ شکوفه های صورتی بسیار مناسب این فصل هستند که اگر با شال و روسری نخی با رنگ سفید یا سبز روشن همراه شوند یک ترکیب بسیار انرژی بخش و نشاط آور را به وجود می آورند.

رنگ‌های مناسب فصل تابستان

در انتخاب رنگ لباس متناسب با فصل تابستان توجه داشته باشید که رنگ سیاه جذب کننده گرما است و تمام رطوبت و گرما را جذب بدن شما می کند. بنابراین بهتراست از رنگ های روشن و با طراوت در این فصل استفاده کرد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که لباس شما بهتر است تا حدی آزاد باشد و حدالامکان  به وسیله کمربند به بدن شما نچسبیده باشد. این امر باعث می شود که گردش هوا در لباس ها به وجود بیاید و از خیس شدن لباس ها در اثر تعریق جلوگیری شود.

رنگ‌های مناسب فصل پاییز

وقتی که گرمای تابستان جای خود را به شکوه پاییز می دهد رنگ های نرم و ثروتمند نیز گرم و مخلوط می شوند. ظریف ترین و پیچیده ترین پالت های رنگی در طبیعت این فصل به چشم می خورد که می بایست در انتخاب رنگ لباس متناسب با فصل پاییز از آنها بهره گرفت. این ظرافت و پیچیدگی اجازه می دهد که لباس های این فصل را با رنگ های مورد علاقه خود انتخاب کنید. از بنفش و سبز گرفته تا نارنجی و قهوه ای همگی جلوه ای از پادشاه فصل ها هستند و انتخاب هریک از این رنگ ها نمایانگر خصوصیات و روحیات درونی شما نیز می باشد. پس فرا رسیدن پاییز را غنیمت بشمارید و سلیقه خود را در پوشش این فصل به کار گیرید.

رنگ‌های مناسب فصل زمستان

در انتخاب رنگ لباس متناسب با فصل زمستان، حس گرما را نه تنها در بافت بلکه در رنگ لباس هایتان نیز در نظر بگیرید. مثلا رنگ های قرمز و نارنجی گرما را تا حد زیادی به چشم بیننده منتقل می کنند که اگر شما پوست روشنی داشته باشید جلوه آنها دوچندان می شود. اگر به یک جلسه یا مهمانی رسمی می روید ترکیب های خاکستری و مشکی بسیار مناسب این فصل می باشند. حتی می توانید از ترکیب این رنگ ها استفاده کنید و پالتوی قرمز خود را با بوت و کلاه مشکی ست کنید. 

 

نام نویسنده آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص
مقالات مرتبط