021-22352127

دنیای مد به چه سمتی می‌رود

1397/8/16

مدیران و گردانندگان صنعت مد اظهار داشته اند که آینده این صنعت بسیار انعطاف پذیر و نامشخص خواهد بود. برای رسیدن به پاسخ این سوال که دنیای مد به چه سمتی می رود، می‌بایست جواب را باید به انقلاب دیجیتال و پیشرفت فناوری در دهه های اخیر جست و جو کنیم. از مزایای این انقلاب دیجیتال، کاهش اتلاف انرژی و زمان و هزینه های رفت و آمد را می توان ذکر کرد که فروشگاه های دیجیتال و خریدهای آنلاین نقش برجسته ای را در توسعه اقتصادی صنعت مد داشته اند. همچنین با این پیشرفت ها و توسعه ابزارهای واقعیت مجازی شاهد به وجود آمدن قابلیت های کاربردی انتخاب و مقایسه لباس ها، جواهرات و زیورآلات بوده ایم که پیش بینی می شود تا آینده نزدیک این تکنولوژی ها بیش از پیش در این عرصه مورد استفاده قرار گیرند.

آینده مد و فشن

با یک نگاه ساده به نوآوری های خارق العاده این صنعت می توان پی برد که دنیای مد به چه سمتی می رود. بسیاری از این نوآوران در تلاش هستند که آینده مد و فشن را هر چه بیشتر با طبیعت پیوند بزنند. تولید کفش هایی که از جنس یک گیاه هستند و پس از کهنه و مندرس شدن و دور انداختن می توانند رشد کنند و به طبیعت بپیوندند گواه موفقیت در این زمینه است.

لباس ها فقط جنبه پوشش نخواهند داشت

با سرعت شگرفی که پیشرفت مد و فشن دارد باید بگوییم که آینده مد به سمتی می رود که فراتر از تعاریف و مرزهای رایج امروز خواهد بود. در این راستا تولید کنندگان این صنعت تنها به زیبایی و جلوه های زیبای لباس ها توجه نخواهند کرد. بلکه مفاهیم جدیدی همچون زیست پایدار و کارا بودن درگیری های جدید ذهن طراحان و تولید کنندگان خواهد بود. در واقع ایده های نوین طراحان آینده، در راستای تولید محصولاتی خواهد بود که مطابق با نیازهای جدید مشتریان باشند و کارایی بیشتری نسبت به قبل داشته باشند.

بدون شک آینده مد به سمتی می رود که لباس ها فقط جنبه پوشش نخواهند داشت. انتظار می رود که با پیشرفت تکنولوژی، طراحان مد به سمتی بروند که خدمات جالبی را علاوه بر پوشاندن به لباس های خود اضافه کنند. با توجه به آنچه که گفته شد، پلت فرم های تجارت الکترونیک و توجه به کارآمدی هرچه بیشتر لباس ها، فاکتورهای اصلی در شکل گیری آینده صنعت مد و فشن خواهند بود. بنابراین ما نیازمند رهبرانی هستیم که از فرصت های به وجود آمده از طریق تکنولوژی و فناوری نهایت بهره را ببرند و همیشه به دنبال راه های مطمئن و سودمندی در جهت جلب رضایت مشتریان باشند. 

 

نام نویسنده آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص
مقالات مرتبط