021-22352127

دوره آموزش نازک دوز

دوره نازک دوز

دوره نازک دوز یا نازک دوزی در حکم دوره مقدماتی طراحی و دوخت است و در واقع می توان گفت اولین اقدام برای ورود به دنیای دوخت و دوز محسوب می شود. به همین دلیل دوره های ضخیم دوز و لباس شب و عروس پس از گذراندن این دوره آموزش داده می شوند. مهمترین کارکرد دوره نازک دوز این است که به هنرجویان یک آشنایی اولیه در مورد نحوه کار با چرخ خیاطی و سایر ابزارها، و همچنین نحوه تهیه انواع الگو و برش را ارائه دهد.

همانطور که گفته شد، در این دوره ابتدا یک آشنایی اولیه با ابزار خیاطی و نحوه کار با آنها آموزش داده می شود. علاوه بر این، در این دوره انجام کارهای عمومی در خیاطی مانند دوختن انواع زیپ، نحوه ایجاد جادکمه، نحوه دوخت انواع دکمه ها و قزن ها و دوخت کمر را می آموزیم. از جمله مواردی که در دوره نازک دوز آموزشگاه متخصص آموزش داده می شود، شناخت انواع دوخت توسط چرخ خیاطی و رفع انواع عیوب می باشد.

آموزش رسم الگو

پس از آموزش های مقدماتی، در این دوره رسم الگوی انواع پیراهن، دامن و بلوز را می آموزیم. علاوه بر این، رسم الگوی آستین را در انواع مدل های مچ دار، پفکی، تنگ، چین دار و غیره یاد گرفته و تمرین می کنیم. پس از آستین هم نوبت به آموزش رسم الگوی انواع یقه می رسد. انواع یقه هایی که در این دوره آموزش داده می شوند هم عبارتند از یقه انگلیسی سرخود، یقه انگلیسی جدا، یقه ب ب، یقه ایستاده، یقه شکاری و یقه آرشال آمریکایی و همچنین یقه های به فرم یقه هفت، یقه خشتی و یقه دلبری و غیره.

در دوره نازک دوز دوخت چه لباس هایی را می آموزیم؟

تمامی هنرجویان آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص، پس از گذراندن دوره نازک دوز می توانند برای خود و دیگران پیراهن، کت و دامن، بلوز و دامن، و همچنین مانتوهای ساده را بدوزند. همچنین در این مقطع، هنرجویان این آمادگی را دارند تا وارد دوره های تکمیلی مانند دوره ضخیم دوز، دوره لباس شب و عروس، شلوار دوز و سایر دوره ها شوند و از این طریق مهارت طراحی و دوخت خود را هرچه بیشتر توسعه دهند.

 

 

برنامه برگزاری دوره نازک دوز

زمان برگزاری کلاس های دوره نازک دوز، روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر می باشد. همچنین این دوره 4 ماه طول می کشد.

شرکت کنندگان در دوره های آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص، این امکان را دارند که جهت دریافت مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای، در آزمون های این سازمان نام نویسی کنند.