021-22352127

آموزش دوخت دامن زیبا

1398/2/11

دانلود الگوی دامن

در این مقاله آموزشی قصد داریم تا الگوی رایگان دامن تصویر را همراه با آموزش نحوه دوخت آن خدمت شما همراهان ارائه نماییم.

برای دوخت این دامن زیبا، ابتدا الگوی آن را از وبسایت آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص دانلود کرده و از آن بر روی برگه های با اندازه A4 پرینت تهیه نمایید. لینک دانلود در انتهای صفحه قرار گرفته است.

تمام مراحل دوخت این دامن در دوره نازک دوز در آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص آموزش داده می شود.

پارچه مناسب دوخت دامن

به منظور دوخت دامن، بهتر است از پارچه هایی استفاده کنید که از دوام کافی برخوردار باشند. همچنین می توانید برعکس تصویر ارائه شده، از پارچه های تیره نیز در دوخت آن استفاده کنید. در این صورت ممکن است استفاده از آن در مراسم رسمی برای شما راحتتر باشد. لازم است جنس پارچه ای که انتخاب می کنید نه چندان حساس و نازک باشد و نه چندان ضخیم.

تمام صفحات الگوی دوخت دامن را از محل های مشخص شده برش دهید. الگوهای مربوط به رو و پشت دامن را در کنار هم قرار داده و آنها را با چسب نواری به هم بچسبانید.

برش الگوی دامن

با قرار دادن الگوها بر روی پارچه، برش در امتداد طولی را انجام دهید. همین کار را برای تکه های جانبی دامن نیز انجام دهید. به شما پیشنهاد می کنیم پارچه را قدری بزرگتر برش دهید. به نحوی که بعد از دوخت دامن، بتوانید در صورت نیاز سایز آن را قدری بزرگتر کنید. همچنین لازم به یادآوری است که الگوی دوخت دامن را در امتداد طول پارچه برش بزنید.

بعد از انجام تمام برش ها از روی الگوی دوخت دامن ، پارچه های برش ورده را در کنار هم قرار دهید و آنها را از بالا تا پایین به هم کوک بزنید.

در حین دوخت دقت نمایید که محل مشخص شده برای زیپ باز باشد. می توانید با استفاده از آموزش های دوره نازک دوز آموزشگاه متخصص، زیپ مناسبی را انتخاب کرده و در محل زیپ دامن بدوزید.

پس کمر دامن را نیز برش زده و آن را به قسمت بالای دامن بدوزید. آموزش هایی که در دوره نازک دوز ارائه می گردد به شما کمک می کند تا این مرحله را به راحتی انجام دهید.

الگوی دوخت دامن در مورد آستر آن هم تکرار می شود. به این معنی که لازم است الگوی آستر دان را نیز مانند الگوی دوخت دامن تهیه کرده، برش زده و بدوزید. به محل قرارگیری زیپ در روی آستر نیز دقت کنید.

در مرحله بعد نیز باید آستر را از سمت بالا به دامن بدوزید.

 

دانلود الگوی دامن:

در هر مرحله اگر نیاز به راهنمایی دارید می توانید از مربیان آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص کمک بگیرید.

 

نام نویسنده آموزشگاه طراحی و دوخت متخصص